Rozhovor s Terezou Šerákovou IFBB PRO

PRACUJE JAKO TRENÉRKA, RÁDA CESTUJE, JE CÍLEVĚDOMÁ A PRO DOSAŽENÍ SVÉHO DOKÁŽE JÍT AŽ SKORO PŘES MRTVOLY. I TAKOVÁ JE NOVÁ ČLENKA AMIX TEAMU TEREZA ŠERÁKOVÁ IFBB PRO.

Jak dlouho se vůbec věnuješ fitness a co Tě k němu přivedlo?

Budou to už vlastně čtyři roky co jsem se rozhodla věnovat fitness naplno. Vždy jsem byla velice sportovně založená, věnovala jsem se tanci a gymnastice, po čase jsem se však začala zajímat více o svoje tělo a tak se zájmem k lepší životosprávě přišla i láska k fitness.

Věnuješ se i jiným sportům než jen posilování?

Jsem aktivní, ráda si zpříjemním režim i jinými sporty např. sezóními (lyžování, brusle, plavání aj.), ale také lekce dance boxu, nebo i jógou. Ráda zkouším nové věci.

Kde bereš motivaci a máš nějaký vzor? 

Motivace je kolem mě hrozně moc, ale jsem to především já sama a chtíč se zlepšovat. Osobnost je pro mě Angelica Teixeira, je svá a krom krásných fotografií na ig taky můžeme vidět, že občas i jí a někdy i nezdravě, protože je to zcela normální. Samozřejmě co bych byla za fitnessku, kdybych neměla motivaci i v Arnoldovi?! Baví mě ta “stará škola” a jejich přístup.

Ve kterém fitness trénujes? 

Momentálně v Pulse fitness Club.

Prozradíš nám i svého trenéra?

Dlouhou část přípravy mi věnoval Slávek Vinagradov. Později ovšem Martin Hlinský

Letos se Ti povedlo získat profesionální licenci federace NPC. Jaký to byl pocit stát na pódiu s vítěznou trofejí? Je zisk tohoto statutu splněním snu nebo máš i vyšší cíle?

V první řadě to byl šok, nemohla jsem uvěřit co se právě stalo, na tuto soutěž jsem se rozhodla jít takřka na poslední chvilku, neočekávala jsem od toho příliš moc a snažila jsem se si to především užít, příprava samozřejmě probíhala na 200%.

Je to hřejivý pocit zadostiučinění té vší dřiny a svým způsobem splněný cíl, slzám jsem se neubránila. Určitě to není konec, myslím že s PRO licencí teprv vše začíná a člověk by si měl dávat neustále nějaké cíle a neusínat na vavřínech, jak se říká.

V rozhodování kategorie bikini fitness existují dva směry - evropský ("vysušený") a americký (více osvalený. Jaký směr preferuješ Ty?

Nemyslím, ze evropský je vysušený, ale spíše štíhlý. Já osobně preferuji Americký, osvalený, ale zároveň vyrýsovanější.

Jak zvládáš kombinovat předsoutěžní dietu s běžným životem?

Upřímně? Moc ne. Nejde ani tak o dietu, jako spíše to že je to časově náročnější a člověk pak nemá energii na aktivity navíc. Naštěstí mám kolem sebe už jen kolektiv, který to chápe. A já se snažím na sobě pracovat a nedělat jim to období se mnou tak těžké.

Oblibený cheatmeal?

Zmrzlina? Burger? 

Na sociálních sítích již delší dobu propaguješ produkty od Amixu. Dokážeš nám vyjmenovat 3 nejoblíbenější? 

Uff, to je těžká otázka. Určite protein HydroPure, Xfat 2in1 a také Oatmash. A vitaminy, které mají skvělý obsah účinných látek. Mohla bych toho vyjmenovat ovšem mnohem víc!

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v osobní i sportovní kariéře.

 

TEREZA ŠERÁKOVÁ IFBB PRO

 Profil:

  • Místo narození: Praha
  • Datum narození:  2. 12. 1998
  • Výška: 163 cm
  • Váha soutěžní: 51/55kg (season/offseason)
  • Fitko ve kterém trénuji/soutěžím za něj: Pulse Fitness Club
  • Tréner: Martin Hlinský

Sociální sítě: