Spalovač tuků – jak vybrat ten správný podle složení?

Každý, kdo se zajímá nějakou dobu o cvičení, se začne dříve či později zajímat i o vhodné suplementy, které při cvičení používat. Jedna z neznámějších a nejpoužívanějších kategorií suplementů jsou spalovače tuku.

Název zní lákavě, ale je třeba stále myslet na jednu věc. Suplement je pouze doplněk! A to ke cvičení, správné výživě a zdravému životnímu stylu všeobecně. Nemá smysl "zobat" spalovače tuku a očekávat lepší výsledky, když vaše snaha není stoprocentní.

Pokud ale pravidelně cvičíte, hlídáte si zdravé stravování, proč si nedopomoct suplementy? Pokud si vyberete ty správné, pomohou vám k vašemu cíli o něco rychleji. Pro správný výběr doporučujeme sledovat složení spalovačů.

Jsou látky, které přírodně pomáhají k lepšímu metabolismu tuků:

 

  • L-Carnitin
  • Cholin bitartrát
  • Inositol
  • Extrakt z Garcinie Kambodžské
  • Methionin
  • Citrus aurantium
  • Guarana

 

L-Carnitin – nejpoužívanější látkou pro lepší spalování tuků je L-Carnitine. A má to své důvody. L-Carnitin nám napomáhá získávat energii právě z tuků, zlepší nám výdrž při sportu a podporuje rekonvalescenci po sportovním výkonu. Lepší spalování tuků zajistí tím, že na sebe váže mastné kyseliny v tucích a zlepšuje průchod membránou buňky. Další benefitem jsou detoxikační schopnosti – pomáhá odstraňovat z buněk meziprodukty metabolismu.

Extrakt z Garcinie Kambodžské (Tamarind malaberský) – extrakt z rostliny, která vyrůstá v jihovýchodní Asii má mnoho skvělých vlastností, pro které je stále více využívána v oblasti fitness. Extrakt z jejích slupek příznivě ovlivňuje metabolismus cukrů a tuků. Navíc některé zdroje uvádějí, že zpomalí ukládání tuků a ten je tak využit jako zdroj energie.

Obě tyto látky jsou obsaženy ve spalovači Lipotropic Fat Burner.

Cholin bitartrát – často přidávanou látkou do spalovačů je také cholin. Je to vitamin B, který kromě jiného zajišťuje správnou funkci svalů. Zlepšuje soustředění na fyzický výkon a působí preventivně proti bolesti svalů a kloubů.

Inositol – Inositol se také řadí mezi vitaminy skupiny B a výrazně ovlivňuje správné fungování nervového systému. Pomáhá tak koncentraci při sportovních výkonech.

Methionin – právě v kombinaci s cholinem a inositolem dosáhnete lepších výsledků. Methionin se spolu s cholinem podílí na využití tuku a cholesterolu a spolu s inositolem snižuje hladinu cholesterolu.

Žádoucí kombinaci látek Cholinu bitartrátu, inositolu a Methioninu najdete v přípravku Lipidrol Fat Burner.

Citrus aurantium (Synefrin)

Synefrin je látka získávána z plodů rostliny Citrus aurantium. Podporuje metabolismus tuků a přispívá k udržení řízení hmotnosti. Synefrin se používá k odbourávání tuků, snižování hmotnosti a doplnění energie do organismu. Synefrin pracuje tak, že mobilizuje tukové zásoby a podporuje termogenezi. Zároveň nemá negativní vliv na krevní tlak ani na srdeční činnosti. Celkově zrychluje metabolismus, díky čemuž spalujeme více energie. Synefrin pracuje pro náš pro spěch hned na třech frontách – odbourává tuky, zvyšuje energetický výdej a eliminuje nadbytečnou vodu v našem organismu.

Guarana

Guarana podporuje metabolismus tuků a přispívá k normální tělesné i duševní vitalitě. Její hlavní složkou je kofein, který se však vstřebává pomaleji než ten obsažený v kávových zrnkách. Guarana dále obsahuje látku guaranin, který stimuluje centrální nervovou soustavu tak, že odstraňuje psychickou i fyzickou únavu, zvyšuje výkon našeho organismu a chuť do cvičení. Guarana také zvyšuje rychlost metabolismu tukůa omezuje chuť k jídlu. Dále obsahuje vitamin C a vitaminy skupiny B.

Kombinaci látek synefrinu a guarany najdete v přípravku ThermoCore™ Improved 2.0, který dále obsahuje Sinetrol, zelenou kávu, kofein, salicin a Bioperin.