Valentýnská rychlo pizza

Den svatého Valentýna (14.února), pro který se vžilo jen zkrácené označení Valentýn případně sv. Valentýn je označován jako svátek zamilovaných. V tento den si partneři posílají dárky, květiny či sladkosti ve tvaru srdce jako symbol lásky a náklonnosti.

Legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

14.únor se bohužel v poslední době stal svátkem ryze komerčním. Proč podporovat obchodníky koupí neoriginálního předraženého dárku, když přitom můžete prokázat svou oddanost partnerovi přípravou netradičního valentýnského pokrmu. Dokažte, že rčení, že láska prochází žaludkem, má svůj význam.

Překvapte partnera přípravou speciání Valentýnské rychlo pizzy dle receptu, který si pro vás připravila Monika Mlejnková.

Ingredience:

 

Postup:

Ze všech ingrediencí utvoříme lepivé těsto, dáme do formy na dort ve tvaru srdce a pečeme na 180 stupňů do zhnědnutí. Po vytažení potřeme marmeládou, čokoládou smíchanou s nuttamixem a nakonec vršek postrouháme proteinovou tyčinkou a hvězdičkami.

 

Průměrné nutriční hodnoty:

Bílkoviny Sacharidy Cukry Tuky Vláknina Energie
29g 137g 45g 112,7g 10g 2043kcal