Čas na jarní detoxikaci

27. 3. 2017

Máme za sebou první jarní den a stejně, jako se začíná venku probouzet příroda, i naše tělo se vzpamatovává z dlouhého zimního období. A i když péči o náš zevnějšek nepodceňujeme, vnitřní očistu často ano. Právě jaro, období vzniku nového života, je jako stvořené k tomu, abychom to změnili.

Proč vlastně detoxikovat?

Nebudeme si nic nalhávat, žijeme v době, která je plná skrytých jedů a toxinů, které se usazují v našich orgánech a tkáních. Dostáváme je do těla ze vzduchu, vody i jídla. Střeva, játra i ledviny se nám postupně zanáší mnoha nepotřebnými a mnohdy i škodlivými látkami a v důsledku se u nás projevují ve formě únavy, špatné nálady, bolesti hlavy či kloubů, špatném trávení nebo kožních problémech.

Jaké jsou naše tipy?

1) Dodržujte pitný režim

Aby se toxiny mohly z našeho těla bezpečně odplavit, je v období detoxikace více než kdy jindy v první řadě důležité hodně pít. Pomůže to rozpohybovat lymfatický systém, který v tomto případě hraje alfu omegu. Navíc je zodpovědný za naši imunitu, což je o důvod víc, proč mu věnovat pozornost a ochránit se tak před nadcházejícím obdobím chřipek a nachlazení. Ideální je čistá neperlivá voda, nebo bylinné čaje – např. kopřivový či pampeliškový.

NÁŠ TIP – O důležitosti dostatečné hydratace organismu jsme Vám psali již zde. Chcete mít jistotu, že Váš organismus bude hydratovaný dostatečně? Zařaďte do svého jídelníčku ChiAmix chia semínka, o jejichž benefitech si můžete přečíst právě ve zmiňovaném článku.

2) Zásobte se vitaminy

Pokud neholdujete konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny, zkuste si udělat třeba Smoothie nebo čerstvou šťávu. I tady je ale třeba dbát na to, aby ovoce bylo co nejlepší kvality a pokud možno v BIO kvalitě, či od osvědčeného prodejce.

Pokud ale přeci jen nakupujete v hypermarketu a chcete mít jistotu, že spolu s vitaminy nepřijímáte i další škodlivé látky plynoucí třeba z postřiků ovoce a zeleniny, využijte náš jedinečný produkt Multi-HD Liquid Caps, který v sobě kombinuje širokou škálu vitamínů a minerálů v tekuté formě a je navíc obohacen o komplex extraktů několika druhů ovoce, zeleniny a dalších látek. Skvěle Vám poslouží také B-Complex Life+, který pomůže zejména se zlepšením stavu Vaší pokožky.

 

3) Očistěte svůj jídelníček

Polotovary, těžko stravitelná jídla, jednoduché cukry, éčka… To vše náš organismus zatěžuje a očistě nepřidává. Pokud si sem tam na takových věcech ulítnete, zkuste se jim vyhnout alespoň v průběhu detoxikace. Na škodu nebude ani omezit příjem bílkovin. Pokud se jich nechcete úplně vzdát, zkuste je nahradit třeba VEGEfiit proteinem, který je čistě rostlinného původu a obsahuje navíc opět ovocno-zeleninové koncentráty. Uvidíte, že po detoxikaci bude tělo reagovat na stravu o to lépe!

4) Posilte svůj imunitní systém

Správně fungující imunitní systém je základ obrany našeho těla, ne každý však může říct, že mu funguje na 100%. Podpořit ho můžete například díky Vitaminu E 400 I.U. LIFE + z naší speciální řady Greenday, který ochrání Vaše buňky před oxidativním stresem nebo díky vitaminovému komplexu HomoCys Block, který obsahuje extrakt česneku a šípku a mimo posílení imunity podporuje tvorbu červených krvinek a snižuje úroveň únavy a vyčerpání. 

5) Podpořte očistu jater

Játra můžeme nazvat v podstatě takovou „detoxikační továrnou“ našeho těla. Pokud nefungují správně, odrazí se to i na všech ostatních systémech a vede k dalším a dalším chorobám. Skvělými pomocníky na jejich očistu z přírodních zdrojů jsou např. červená řepa, ostropestřec mariánský, smetánka lékařská nebo kurkuma.

A pro ty, co nezvládají zařadit tyto potraviny v dostatečné míře do svého jídelníčku, máme skvělý tip – Liver Cleanse, jedinečný komplex bylinných extraktů a vitaminů, včetně zmiňovaného ostropeřce či smetánky lékařské nebo Curcum-IN Rapid, který v sobě kombinuje směs tří kurkuminoidů, extrakt zeleného čaje a zelených kávových zrn a stává se tak výborným přírodním antioxidantem.

 
 

Komentáře

Odeslat komentář

* Povinná pole

zaregistruj se ZDARMA, přihlas se a nakupuj výhodně!
zaregistruj se ZDARMA, přihlas se a nakupuj výhodně!